to bogactwo jezior, piękne wzniesienia morenowe i ogromny piaszczysty sandr oraz lasy, które stwarzają bardzo dobre warunki do rekreacji oraz łowiectwa.czytaj więcej

KOLEJNA UTALENTOWANA LEKKOATLETKA Z GMINY LIPNICA

Magdalena Trzebiatowska  |  2 lipca 2017

Rok 2017 rozpoczął się kolejnymi sukcesami lekkoatletów z terenu naszej gminy. Uczennica Szkoły Podstawowej w Lipnicy, Roksana Piechowska, osiągnęła niebywały rezultat w biegu na 600 m. W XXIII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi zdobyła III miejsce i brązowy medal. To nie jedyne osiągnięcia tej młodej zawodniczki.  Reprezentując województwo pomorskie, uzyskała trzecie miejsce w zawodach Orlen Warsaw Games w Warszawie. Natomiast drugą pozycję zdobyła w Pomorskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej "Dysk Pomorski 2017" w Gdańsku. Nasza lekkoatletka zdobywa również czołowe lokaty w lidze przełajowej Cross Festival.

W XXIII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi uczestniczyła jeszcze jedna zdolna zawodniczka z naszej gminy - Karolina Ginter - uczennica Szkoły Podstawowej w Brzeźnie Szlacheckim. Zajęła XV lokatę wśród rocznika 2004. Karolina również reprezentowała województwo pomorskie w zawodach Orlen Warsaw Games w Warszawie i zdobyła trzecie miejsce.

Kolejne sukcesy osiągnęła niezwykle utalentowana Beata Topka, która zakwalifikowała się  na Mistrzostwa Europy U20 - Grosseto/ITA. Ponadto zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w biegu na 1500 m. Beata poprawiła swój rekord życiowy zwyciężając z czasem 9.33,84  w 45 Memoriale Żylewicza w Gdańsku. Ogromnym sukcesem tej zawodniczki jest halowy rekord polski na dystansie 2000 m, który obecnie wynosi 6.10,36.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej.